Zadnji petek v mesecu septembru smo se tretješolci podali proti trim stezi Golava. Naše dejavnosti na prostem so se začele pri začetni tabli trim steze. Ogledali smo si skico poti in poudarili prednosti gibanja na prostem. Sledili smo tablam in na vsaki postaji izvedli vaje, s katerimi smo dobro ogreli naše telo, krepili mišice, pridobivali na gibčnosti in se urili v ravnotežju. Po prihodu na izhodiščno mesto smo se malo odpočili in okrepčali. Malici je sledil kros. Učenci so tek po makadamski poti premagovali v trojkah ter vmes reševali kratke naloge. Vse skupine so se zelo trudile, predvsem pa se izkazale z vztrajnostjo in medsebojnim sodelovanjem ter spodbujanjem. Nato so se učenci pomerili še v zanimivih štafetnih igrah in igri med dvema ognjema. Razpoloženi, nekoliko utrujeni in polni vtisov, smo se podali nazaj k šoli, kjer smo zaključili naš razgiban športni dan.

Jolanda Mur