V zadnjem septembrskem tednu smo v sklopu projekta Trajnostna mobilnost v šolo kolesarili, skirojčkali, rolali, hodili peš – in se tudi vozili z avtobusi in kombiji. Cilj dejavnosti, v kateri je na naši šoli sodelovalo 10 razredov, je bil 7-odstotno povečanje trajnostnih načinov prihoda v šolo. Kljub začetnim dvomom, ali je to za nas glede na že sicer precej visok delež vozačev in tistih, ki v šolo prihajajo peš, morda le previsoka številka, z veseljem ugotavljamo, da smo cilj krepko presegli. V primerjavi z izhodiščno številko se je delež trajnostnih prihodov povečal za 22 odstotkov. Rekorderji so bili učenci 4. in 5. razreda v Javorjah, kjer so pred začetkom dejavnosti v šolo trajnostno prihajali le štirje učenci, v četrtek pa so na trajnostni način prišli vsi.

Kokoška Rozi je učence za njihovo prizadevanje vsak dan sproti nagradila z ličnimi karticami, s katerimi se bodo lahko po razredih vse leto igrali družabno igro, ter odsevniki, da bodo na cesti bolj vidni. Razdeljenih je bilo tudi zelo veliko nagradnih kartic za popoldanske dejavnosti, kar dokazuje, da so otroci projekt vzeli resno in tudi po pouku hodili in se tudi drugače gibali. Za odličen rezultat ste v največji meri zagotovo zaslužni starši. Hvala vam za podporo in trud – spodbujajte svoje otroke k gibanju še naprej in bodite njihov zgled pri zmanjševanju okoljskih obremenitev.