V petek, 20. septembra 2019, je v Slovenj Gradcu potekalo srečanje predstavnikov Unesco šol in vrtcev. Vseslovensko srečanje, ki že tradicionalno poteka ob svetovnem dnevu miru (letos sicer dan prej), je priložnost za otroke in mentorje, da se srečajo, družijo in izmenjajo izkušnje. Letos so se organizatorji – Prva osnovna šola Slovenj Gradec – še posebej potrudili z organizacijo delavnic, ki so potekale po vsem mestu in v katere so bile kot izvajalci vključene različne krajevne organizacije. Takole so svoje vtise strnile naše devetošolke Ema, Manca in Metka, ki so ta dan vstale že pred peto zjutraj, saj je Koroška za nas kar daleč!

V Slovenj Gradcu smo si najprej ogledali predstavo, ki jo je pripravila tamkajšnja osnovna šola. Potem smo se razdelili po delavnicah: Ema in Metka sva odšli na delavnico o zdravem načinu življenja, Manca pa je izdelovala leseno gajbico. Bilo je zelo zanimivo pa tudi kaj novega smo se naučile. Po končanih delavnicah smo odšli v mesto in tam zaplesali. Bilo je lepo in poučno, spoznale pa smo tudi nekaj novih ljudi.