V četrtek, 12. aprila, je ob zaključku letošnje bralne značke v našo šolo prišel Andrej Rozman – Roza, znani slovenski pesnik, pisatelj, dramatik, igralec in prevajalec.

Piše parodične in komične pesmi, pravljice in gledališke komedije za otroke in odrasle, predeluje klasična besedila za druge medije, jih prestavlja v sodobnost ali preprosto prevaja. Marca 2003 je ustanovil Rozinteater kot najmanjše možno gledališče. Njegova dela so prisotna v mnogih učbenikih in antologijah (Nasmeh pod solzamiSlovenski smehCvetnik slovenske parodijeKomadiDrugi komadiZlata čebelica …).

Andrej Rozman – Roza

Roza je našim učencem na preprost in zabaven način predstavil svoje ustvarjanje, pomen branja in kulture nasploh, zrecitiral nekaj svojih pesmi, zastavljal uganke in s pomočjo Grega, Jerneja in Jureta tudi ponazoril nekaj igralskih prizorov.

Zelo zabavna se je učencem zdela njegova priredba Prešernovega Povodnega moža – o Urški, ki se z zapeljivim motoristom zaplete v nesrečo, po kateri oba pristaneta v reki.

Kako pa so Andreja Rozmana – Rozo videli naši učenci, si lahko ogledate na fotografijah.