V petek, 7. junija 2019, je na naši šoli potekala valeta. Devetošolci so se poslovili s prijetnim programom, letos prvič v šolski telovadnici. Zaplesali so nam plese, ki so se jih naučili na plesnih vajah, prebrali pesmice o sošolcih, ki so jih napisali sami in predvajali filmčka, ki sta na kratko ponazorila njihove osnovnošolske dogodivščine. Ravnateljica Metka Debeljak in župan Milan Čadež sta učenkam in učencem podelila priznanja, ki so jih osvojili na različnih tekmovanjih. Dve posebni priznanji sta prejeli najboljši učenki Marija Omejc in Jedrt Šinkovec, ki sta vpisani v knjigo odličnosti. Za zaključek so nam zapeli svojo himno in se s hlebčkom kruha, ki so ga spekli sami, zahvalili vsem zaposlenim, še posebej pa učiteljem, ki so jih poučevali.

Razredničarki Mateja in Irena