V torek, 14. maja, smo učitelji, delavci, učenke in učenci OŠ Poljane že štirinajstič zapored pripravili  tekmovanje s kolesi – »Kaj veš o prometu« oziroma »BICIKL 2019«.

Starejši kolesarji so tekmovali na občinskem prvenstvu, mlajši kolesarji, 5. razred, ki so pravkar opravili kolesarski izpit, pa v svoji kategoriji, a z enakimi nalogami.
Najprej so pokazali svoje poznavanje cestnoprometnih predpisov. Praktični del so opravljali z vožnjo po poljanskih ulicah, svoje kolesarske spretnosti pa so na koncu prikazali še na spretnostnem poligonu.

Tekmovanje vedno pomagajo izpeljati SPVCP Občine Gorenja vas – Poljane, Avtošola PRAKTIKUM in OŠ Poljane.

Na letošnjem BICIKLU je nastopilo 50 tekmovalcev iz obeh osnovnih ter podružničnih šol naše občine – 8 učencev 5. razreda iz podružnic, 25 učencev 5. razreda matičnih šol ter 17 učencev od 6. do 9. razreda.

Občinska prvakinja je znova postala naša učenka Anja Luznar, ki 25. maja potuje na državno tekmovanje »KAJ VEŠ O PROMETU 2019« v Mislinjo.

Bicikl 2019-rezultati 5r_PODRUŽNICE

Bicikl 2019-rezultati 5r