Pred vrati je medobčinski otroški parlament in prav tako nacionalni otroški parlament, na katerega se letos odpravljajo tudi predstavniki naše šole.

Pred tem pa je bilo potrebno izvesti tudi šolski parlament.

Mladi predstavniki razredov, mladi parlamentarci so učiteljem zasedli zbornico in razpravljali o še vedno aktualni temi: Šolski sistem. Letos smo se posvetili uvajanju predlogov, ki so jih mladi parlamentarci zbrali v lanskem letu.

Skupaj smo prišli do zaključka, da so nekatere stvari težje spremenijo, saj je za to potrebno spremeniti zakonodajo. Vseeno pa so nekatere dejavnosti popestrile pouk in nekaj se jih je res spremenilo na bolje. Te smo izpostavili in jih zapisali. Zapis bodo predstavniki odnesli na medobčinski parlament v OŠ Ivana Tavčarja, v Gorenjo vas, kjer bomo o tem razpravljali še naprej. To je naš naslednji korak k aktivnem državljanstvu, ki ga poskušamo vzgajati učitelji skozi dejavnosti otroškega parlamenta.

Ponovno se vam oglasimo z medobčinskega parlamenta

Barbara Tavčar