Dan pred slovenskim kulturnim praznikom so se učenke in učenci 6. a razreda, pianist David, kitaristka Manca in naš mladinski pevski zbor poklonili Francetu Prešernu, njegovemu pomenu za Slovence ter kulturi nasploh.

Skozi preprost otroški pogovor so Brina, Eva, Nina in Timotej vsem prisotnim približali najpomembnejša dejstva iz Prešernovega življenja. Z dogajanjem se je lepo spojila glasba: klavirska skladba in pesmi naših pevk – O Vrba ter Dekle moje, pojdi z menoj. Nekaj posebnega pa je bila lutkovna predstava Od lepe Vide, ki so jo v celoti ustvarili šestošolci – izdelali so lutke, grad, barko in morje, brali vloge in igrali.

Povezovalki programa, Lana in Ema, sta vsem položili na srce, naj se velikokrat spomnimo Franceta Prešerna, njegove ustvarjalnosti in kaj vse je zapustil in dal našemu narodu. Predvsem o tem vsaj malo razmišljajmo na kulturni praznik.