V okviru šolske skupnosti in lanskoletnih sklepov šolskega in medobčinskega parlamenta bomo letos nekatere predloge, ki so jih podali učenci, tudi uvedi. Eden izmed predlogov je bil tudi, da bi se po šoli razlegala glasba po izboru učencev. In tako se je zgodilo. Predstavniki 9. b razreda so v petek, 18. januarja, prvič “prižgali” šolski radio. Po šoli se je v vsak kotiček prikradla sladka glasba in malica je tekla v bolj sproščenem vzdušju.

Tako bo sedaj vsak petek med glavnim odmorom, ko bodo vsi razredi prišli na vrsto s svojo izbrano glasbo.
Poleg glasbe so učenci povabljeni tudi k pripravi kakšnega kratkega prispevka (na temo svetovnih dni, kakšno lepo spodbudno misel, vtis z dneva dejavnosti, uspehi, zabavna sporočila).

Seveda je glasbeni izbor drugačen od tistega, ki bi si ga izbral marsikdo od nas – in tako je tudi prav, saj je to namenjeno učencem.

Barbara Tavčar