Kot Unesco šola smo se letos odzvali na povabilo za sodelovanje v projektu OŠ Zreče Stara igrača za novo veselje. Učenci so decembra prinašali v šolo igrače, ki jih ne potrebujejo več, a so še vedno lepe in bi lahko koga osrečile. Nekateri so igrače podarili, tisti, ki so jih želeli zamenjati, pa so za prineseno igračo dobili kupon. Po dobrodelnem sejmu in božičnem koncertu 19. decembra 2018 so bile vse igrače razstavljene v šolski jedilnici, otroci pa so si jih lahko ogledali in si s kupončkom izbrali tisto, ki jim je bila všeč. Kot je povedala učiteljica Mirjam Rožič Pfajfar, so v projektu najbolj aktivno sodelovali otroci iz vrtca ter učenci nižjih razredov. Nove lastnike je našlo več kot 1000 igrač, iger in tudi knjig, preostale pa so odpeljali prostovoljci Območnega združenja Rdečega križa Škofja Loka, kjer bodo na voljo otrokom iz socialno šibkejših družin. Izmenjevalnica je dobro uspela in ponovno se je pokazalo, da ni vse, kar je rabljeno, stara šara, ampak da resnično lahko marsikomu prinese veliko »novega« veselja.