Že utečeno praznovanje božično-novoletnih praznikov ter dneva samostojnosti in enotnosti smo letos združili z dobrodelnostjo – učenke in učenci vseh razredov so s pomočjo učiteljev pripravili dobrodelni sejem v podobi zdrave ulice, na katerem so obiskovalci lahko občudovali izdelke otrok, jih kupili ter sodelovali na srečelovu.

Rdeča nit prireditve je bila seveda namenjena praznovanju, pesmi in plesu, vsebovala pa je tudi pomembno sporočilo o dobrodelnosti, sodelovanju in prijateljstvu. Vse to so v priredbi Levstikove pravljice Kdo je napravil Vidku srajčico predstavile učenke in učenec, ki obiskujejo izbirni predmet gledališki klub. Njihovo interpretacijo je spremljala projekcija, ki nas je opozarjala na še kako pereče probleme sodobnega potrošništva in otroškega dela v nekaterih deželah sveta.

Številno občinstvo je v duhu prireditve nagovorila tudi gospa ravnateljica in vsem zaželela lepo praznovanje.