Letos mineva 30 let, odkar je Svetovna zdravstvena organizacija razglasila 1. december za svetovni dan boja proti AIDS-u. Danes je ta dan pomemben, saj nas združuje v boju proti aidsu oziroma virusu HIV. To je dan, na katerega lahko pokažemo našo podporo ljudem, ki živijo s tem virusom, in se spomnimo na vse, ki so zaradi aidsa umrli. Največ ljudi, okuženih z virusom HIV, je v Afriki in Latinski Ameriki, med njimi je ogromno mladostnikov, otrok in tudi dojenčkov, saj se virus lahko prenaša tudi z matere na otroka. Čeprav ob vedno boljši zdravstveni oskrbi in zaščiti za AIDS-om umre vedno manj ljudi, pa je predvsem v manj razvitem svetu težava, da ogromno ljudi niti ne ve, da so okuženi, in virus nevede širijo naprej. 1. decembra si bodo ljudje po vsem svetu pripeli rdečo pentljo, ki je znak solidarnosti z obolelimi za virusom, obenem pa simbolizira upanje za razvoj cepiva in boljših zdravil, s katerimi bi izboljšali kakovost življenja okuženih. Tudi na naši šoli so vam učenci med glavnim odmorom ponudili rdeče pentljice, 2. uro pa so devetošolci v telovadnici oblikovali »živo pentljo«.