V letošnjem šolskem letu smo se prvič vključili v projekt Skupaj pod dežnikom v organizaciji OŠ Janka Padežnika. Dejavnosti na šoli, ki so namenjene spodbujanju pozitivnega sprejemanja učencev priseljencev ter empatije, je vodila učiteljica Jolanda Mur, razredničarka 3. b. Ker je tudi v njenem razredu učenka iz druge države, je z učenci izvajala različne dejavnosti, skozi katere so sošolko bolje spoznali.

“Prva naloga je bila, da se predstavimo. Vsak učenec je napisal nekaj o sebi in se predstavil. Tudi Arisa je pripravila svojo predstavitev, v svojem materinem jeziku – albanščini. Učenci so jo začudeno poslušali, razumeli niso. So pa se poskušali vživeti vanjo in razumeti, kako se Arisa počuti večino časa pri pouku, ker ne zna slovensko.”

V drugi dejavnosti so učenci razmišljali bolj o tem, kaj vse jih povezuje in druži. Skupaj so se pod dežnikom učili nove besede, sodelovali, si pomagali in se igrali. Nastali so čudoviti plakati, ki krasijo njihov razred.