V petek, 2. decembra,  so učenci 1. triade imeli 2.tehniški dan – izdelovanje praznične dekoracije in voščilnic.

Vsi smo za okrasitev učilnic in tudi hodnikov po vsej šoli izdelovali snežake. Za osnovo smo tokrat izbrali plastiko, in sicer odpadne jogurtove in tudi lončke drugih mlečnih napitkov, ki smo jim dodali kape in šale iz filca. Nato smo snežakom iz drobnih vejic naredili še roke ter jim pritrdili oči in nos, izrezane iz papirja, mos gumija ali kosmate žičke.

Voščilnice, katerih osnovni motiv so bile smrečice, smo izdelovali na različne načine – prvošolci so jih šivali, drugošolci izrezovali iz papirja, tretješolci pa izrezane ovijali s tanko srebrno žičko.

Delo je potekalo v prijetnem vzdušju, na koncu tehniškega dneva  pa smo se vsi veselili lepih izdelkov, ki so s trudom učencev in ob pomoči učiteljic nastali preko dopoldneva.