10. oktober 2020

Na sobotno jutro smo se pred PŠ Javorje zbrali planinci 1. skupine. Pravzaprav ne vsi, le en del. Zaradi protikoronskih ukrepov smo se razdelili, da se otroci med seboj niso mešali. Pa nič za to! Dobre volje smo se odpravili proti Muravam in naprej v smeri Mladega vrha, od koder smo se odcepili v smeri Žetine in naprej proti Gori. Med potjo smo videli različne zanimivosti in nabrali tudi nekaj gob. Vreme je služilo, oblačnost je poskrbela, da nam ni bilo prevroče, razpoloženje pa kljub temu vrhunsko. Na Gori, ki je bila naš cilj, nas je pozdravilo sonce in nas grelo ves čas malice in »aktivnega počitka« 😊. Sestopili smo v smeri Dolenčic, po čudoviti stezi, ki se je del poti vila ob sproščujočem zvoku potoka.

Pred šolo v Javorje smo se vrnili točni kot švicarska ura.

Katja Zorko